آیدین فتحی

1558781560248

1558781560248
گوگل قصد دارد تعدادی از آپدیت‎های امنیتی خود را مستقیما از طریق اپلیکیشن پلی‎استور ارائه دهد، ویژگی که بخشی از اندروید Q خواهد بود. وب‎سایت The Verge گزارش می‎دهد که غول دنیای فناوری اسم این طرح را «پروژه مین‎لاین» (Project Mainline) گذاشته است و هدف ارائه به موقع‎تر آپدیت‎های مهم به گوشی هوشمند کاربران است.

گوگل چگونه آپدیت های امنیتی خود را سریعتر عرضه میکند؟

گوگل قصد دارد تعدادی از آپدیت‎های امنیتی خود را مستقیما از طریق اپلیکیشن پلی‎استور  ارائه دهد، ویژگی که بخشی از اندروید Q خواهد بود. وب‎سایت The Verge گزارش می‎دهد که غول دنیای فناوری اسم این طرح را «پروژه مین‎لاین» (Project Mainline) گذاشته است و هدف ارائه به موقع‎تر آپدیت‎های مهم به گوشی هوشمند کاربران است.
 
البته باید بگوییم این آپدیت‎ها تنها امنیتی خواهند بود چون گوگل نمی‎تواند بدین طریق تمام گوشی کاربر را آپدیت کند. براساس خبر The Verge، در زمان اجرای این پروژه قرار است ۱۲ «ماژول» متفاوت مانند کامپوننت‎های رسانه‎ای به‎روزرسانی شوند. در عمل، این طرح به گوگل اجازه خواهد داد باگ‎ها یا نقص‎های امنیتی را به همان شکلی بپوشاند که یکی از اپلیکیشن‎های شخص اول خود مانند کروم یا پلی‎موزیک را آپدیت می‎کند.

استفانی کاتبرسن (Stephanie Cuthbertson) یکی از مدیران محصول گوگل در کنفرانس I/O 2019 این شرکت گفت «در اندروید Q، ماژول‎های OS در رابطه با امنیت و سازگاری وجود خواهند داشت که مشابه با اپلیکیشن‎های اندروید بدون نیاز به ری‎بوت دستگاه، در پس‎زمینه و بدون مزاحمت برای کاربر آپدیت می‎شوند. پروژه مین‎لاین توسعه کاری است که گوگل در سال ۲۰۱۷ با پروژه تربل (Project Treble) اندروید اورئو شروع کرد که هدف از طراحی آن اجازه به شرکت‎ها بود که گوشی‎های اندرویدی را بدون نیاز به تغییرات مهم در بخش نرم‎افزاری آن‎ها به‎روزرسانی کنند.

منبع: engadget.com